» » Ukraina – analiza i przewidywania – spotkanie z Witoldem Repetowiczem

Ukraina – analiza i przewidywania – spotkanie z Witoldem Repetowiczem

 

 

Ukraina – analiza i przewidywania – spotkanie z Witoldem Repetowiczem

Szanowni Państwo,

Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego Wojskowej Akademii Technicznej serdecznie zaprasza do udziału w spotkaniu z Witoldem Repetowiczem. Podczas spotkania będziemy rozmawiać na temat: „Ukraina – analiza i przewidywania”. Moderatorem rozmowy będzie Łukasz Kominek. W jej trakcie możliwe będzie zadawanie pytań naszemu gościowi. Szczegóły zostaną przedstawione przez moderatora podczas spotkania.

Spotkanie odbędzie się w formie stacjonarnej, w auli Wydziału Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania WAT w dniu 26 maja 2022 r. o godzinie 18. Udział w spotkaniu jest możliwy dla wszystkich, którzy zechcą zarejestrować się na spotkanie poprzez formularz.

Choć uważamy, że nie trzeba nikomu przedstawiać naszego gościa to gwoli ścisłości – Witold Repetowicz jest dziennikarzem, prawnikiem, analitykiem specjalizującym się w tematyce bliskowschodniej. Od 2017 roku jest korespondentem Polskiej Agencji Prasowej. Publikował m.in. na portalu Defence24.pl „Do Rzeczy” i „Polsce Zbrojnej”. Jest również ekspertem TVP INFO oraz autorem serii reportaży telewizyjnych o sytuacji humanitarnej na Bliskim Wschodzie i uchodźcach syryjskich. Witold jest również ekspertem do spraw Bliskiego Wschodu, terroryzmu i geopolityki oraz absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Realizował doktorat na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie.

Od 16 listopada do 22 grudnia 2017 roku był więziony przez syryjski wywiad wojskowy. W 2018 roku otrzymał Nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich im. K. Dziewanowskiego za reportaż dla TVP Info – Marazm i nadzieja o uchodźcach syryjskich w Libanie oraz za serię reportaży dla PAP z Syrii. Uhonorowany również przez Ambasadę Iraku w Polsce za „odwagę w pracy dziennikarskiej”, w związku z jego relacjami wojennymi z Iraku, oraz przez kurdyjską organizację dziennikarską z Syrii Yekîtiya Ragihandina Azad, która wyróżniła go za książkę „Nazywam się Kurdystan” wydaną w 2016 roku. Z powodu publikacji tej książki, Witek w 2017 roku został objęty zakazem wjazdu do Turcji.

Jest również ekspertem do spraw Bliskiego Wschodu, terroryzmu i geopolityki w Fundacji im. K. Pułaskiego, oraz ekspertem Fundacji Pułaskiego oraz Warsaw Institute Review. Specjalizuje się w tematyce Iraku, Syrii, Kurdów, Turcji, Państwa Islamskiego i ekstremizmu islamskiego. Publikował również artykuły, reportaże i analizy dotyczące Ukrainy, Afryki i Azji Centralnej.

Wydarzenie dostępne jest również na portalu Facebook.

Serdecznie zapraszamy!