» » Studentki Koła Naukowego Bezpieczeństwa Narodowego WAT stypendystkami Prezydenta m. st. Warszawy

Studentki Koła Naukowego Bezpieczeństwa Narodowego WAT stypendystkami Prezydenta m. st. Warszawy

Studentki Koła Naukowego Bezpieczeństwa Narodowego WAT stypendystkami Prezydenta m.st. Warszawy

W imieniu Zarządu Koła Naukowego Bezpieczeństwa Narodowego WAT, mamy przyjemność poinformować, iż w dniu 12 grudnia 2022 roku, podczas Gali Stypendystów, która odbyła się w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie, członkinie naszej organizacji – lic. Weronika GÓRALSKA oraz Julia WIERUCKA, zostały stypendystkami tegorocznej edycji programu stypendialnego realizowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II i Miasto Stołeczne Warszawa. Nasza koleżanka Weronika jest studentką V roku, a Julia III roku, na kierunku bezpieczeństwo narodowe, realizowanym na Wydziale Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie.

Stypendia m.st. Warszawy – Centrum Myśli Jana Pawła II trafiają co roku do najlepszych warszawskich studentów, którzy osiągają sukcesy artystyczne, naukowe, sportowe lub angażują się społecznie oraz osiągają dobre wyniki w nauce.

Stypendia to nie tylko finansowe wsparcie, które można przeznaczyć na swoje utrzymanie czy rozwój pasji. To także autorski program edukacyjny Centrum Myśli Jana Pawła II, w ramach którego stypendyści mają okazję, by się poznać, nauczyć pracy projektowej i zrealizować wspólne działania. Gra miejska dla warszawiaków pt. „Gra o Wolność”, projekt wzajemnej pomocy w nauce „Podziel się talentem”, czy wolontariat studencki „Inkubator Miłosierdzia” to tylko wybrane z nich. Stypendyści w ramach programu mogą też realizować autorskie inicjatywy. W 2022 roku poprzez wystawę “Ciałość” stypendyści podjęli refleksję nad podejściem do ciała w przestrzeni publicznej i w mediach społecznościowych. Przygotowali także szkolenie dla warszawskich seniorów, wspierające ich w bezpiecznym poruszaniu się po Internecie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!