» » Studentki Koła Naukowego Bezpieczeństwa Narodowego WAT po raz kolejny stypendystkami Prezydenta m. st. Warszawy

Studentki Koła Naukowego Bezpieczeństwa Narodowego WAT po raz kolejny stypendystkami Prezydenta m.st. Warszawy!

w imieniu Zarządu Koła Naukowego Bezpieczeństwa Narodowego WAT, mamy przyjemność poinformować, iż w dniu 11 grudnia 2023 roku, podczas Gali Stypendystów, która odbyła się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, członkinie naszej organizacji – lic. Zuzanna KOWALIK oraz lic. Julia WIERUCKA, zostały stypendystkami tegorocznej edycji programu stypendialnego realizowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II i Miasto Stołeczne Warszawa. Po raz kolejny, członkowie naszej organizacji zostali wyróżnieni w tym prestiżowym konkursie! 🙂

Program Stypendialny 2023/2024 uważamy za otwarty” – ogłosili wczoraj podczas uroczystej gali Ewa Masny-Askanas, przewodnicząca Komisji Stypendialnej i Michał Senk, dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II. Wieczór był prawdziwym świętem nauki, w którym stypendyści odebrali listy gratulacyjne w roku, w którym wspominamy 550-lecie urodzin Mikołaja Kopernika i 25-lecie ogłoszenia poświęconej wierze i rozumowi encykliki „Fides et ratio”, co podkreślił podczas powitania gości Michał Senk. Gratulując laureatom, dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła zachęcał stypendystów do, z jednej strony, odważnego eksperymentowania w poszukiwaniu swojej życiowej drogi, z drugiej do brania odpowiedzialności za podjęte decyzje i działania.

Czasem bogactwo wyboru możliwych ścieżek potrafi być przytłaczające, dlatego warto dać sobie pozwolenie na próbowanie, testowanie” – przekonywała też dr Jowita Radzińska, socjolożka, etyczka, filozofka z Uniwersytetu SWPS. Z dr Radzińską oraz dwiema innymi znakomitymi naukowczyniami, prof. Agnieszką Szarkowską, kierowniczką Laboratorium Przekładu Audiowizualnego z Instytutu Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego i mgr Karoliną Pondel-Sycz z Politechniki Warszawskiej, konferansjerka prowadząca wieczór na scenie rozmawiała o ich różnorodnych drogach do realizacji własnych marzeń i pasji.

Podczas gali, która – ze względu na swój temat przewodni – nie przypadkiem odbyła się w Centrum Nauki Kopernik, nie mogło zabraknąć także eksperymentów naukowych, które spotkały się z ogromnym zainteresowaniem publiczności. Podniosły, uroczysty nastrój wieczoru budował występ Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II, który wykonał między innymi utwór „Sogno di Volare”, czyli „Marzenie o lataniu”, motywując naszych stypendystów do sięgania po marzenia 🎶. Uroczystość poprowadziła Monika Woźniak z Telewizji Polskiej.

Stypendia m.st. Warszawy – Centrum Myśli Jana Pawła II trafiają co roku do najwybitniejszych warszawskich studentów, którzy osiągają sukcesy artystyczne, naukowe, sportowe lub angażują się społecznie oraz osiągają dobre wyniki w nauce podczas minionego roku akademickiego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Z wyrazami szacunku,

Źródło: Centrum Myśli Jana Pawła II.
Relacja zdjęciowa: Fużyński Fotografia.