» » Studentki KNBN WAT na IV Kongresie Młodej Nauki

Studentki KNBN WAT na IV Kongresie Młodej Nauki

w dniach 11 – 13 lipca 2024 roku reprezentacja Koła Naukowego Bezpieczeństwa Narodowego Wojskowej Akademii Technicznej w składzie – Urszula Bolesta, Alicja Goździk – uczestniczyła w IV Kongresie Młodej Nauki mającym charakter konferencji międzynarodowej. Kongres Młodej Nauki jest cykliczną międzynarodową i multidyscyplinarną konferencją naukową, która odbywa się na Uniwersytecie Gdańskim. W 2024 roku do organizacji IV Kongresu Młodej Nauki włączyła się Politechnika Gdańska oraz Gdański Uniwersytet Medyczny. W ramach projektu w kilkudziesięciu panelach młodzi naukowcy zaprezentowali wyniki swoich badań, przedyskutowali swoje tezy, nawiązali kontakty i rozwijali się naukowo.

Tematyka wystąpień w ramach konferencji przewidywała wystąpienia z zakresu nauk ścisłych, eksperymentalnych, humanistycznych, społecznych i innych.  Temat zaprezentowany przez nasze studentki brzmiał następująco: „Jak Smart City transformuje Zielone Miasta – technologia w służbie środowiska”. Udział w IV Kongresie Młodej Nauki bez wątpienia był wartościowym przeżyciem dla reprezentantek KNBN WAT. Poza przyswojeniem dużej dawki wiedzy na różne tematy, również z dziedziny nauk o bezpieczeństwie – członkinie koła miały szansę na zintegrowanie się z przedstawicielami z innych uczelni obecnymi na Kongresie.

Z wyrazami szacunku,