» » Spotkanie z dr. Jackiem Bartosiakiem na WAT (online)

Spotkanie z dr. Jackiem Bartosiakiem na WAT (online)

Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego Wojskowej Akademii Technicznej serdecznie zaprasza do udziału w spotkaniu z dr. Jackiem Bartosiakiem. Podczas spotkania odbędzie się wykład otwarty naszego gościa pt. „Geopolityczne uwarunkowania bezpieczeństwa Europy Środkowo-Wschodniej w świetle aktualnych wyzwań i zagrożeń„.

Po wykładzie odbędzie się otwarta dyskusja, moderowana przez Łukasza Kominka. W jej trakcie możliwe będzie zadawanie pytań naszemu gościowi. Szczegóły zostaną przedstawione przez moderatora podczas spotkania.

Spotkanie odbędzie się na platformie MS Teams w dniu 9 marca 2022 r. o godzinie 17. Udział w spotkaniu jest możliwy dla wszystkich, którzy zechcą podać do 8 marca (do końca dnia) swój adres mailowy poprzez formularz. Pozwoli to na przesłanie Państwu linku do spotkania.

Choć uważamy, że nie trzeba nikomu przedstawiać naszego gościa to gwoli ścisłości:

dr Jacek Bartosiak jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Nasz gość to Dyrektor Programu Gier Wojennych i Symulacji Fundacji Pułaskiego, Senior Fellow w The Potomac Foundation w Waszyngtonie. W latach 2013–2015 był ekspertem oraz członkiem rady Narodowego Centrum Studiów Strategicznych. Był również ekspertem Fundacji Republikańskiej i członkiem Rady Budowy Okrętów. Jest założycielem i właścicielem firmy Strategy & Future oraz współzałożycielem „Play of Battle”, zajmującej się przygotowaniem symulacji wojskowych. W latach 2017–2018 członek Zespołu Doradczego Pełnomocnika Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego. 19 sierpnia 2018 został powołany na prezesa spółki celowej do spraw budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. 19 lutego 2019 zrezygnował z tej funkcji. Prowadzi kanał w serwisie YouTube, gdzie publikuje swoje wykłady o geopolityce i geostrategii. Doradca ekspercki przy Sztabie Generalnym Wojska Polskiego oraz ekspert: NUP 2X35.

Wydarzenie dostępne jest również na portalu Facebook.

Serdecznie zapraszamy!