» » Nabór zgłoszeń do monografii naukowej – Determinanty bezpieczeństwa międzynarodowego w XXI wieku

Nabór zgłoszeń do monografii naukowej – Determinanty bezpieczeństwa międzynarodowego w XXI wieku

Szanowni Państwo,

mając na uwadze duży sukces naszej ostatniej publikacji, mamy okazję zaprosić Państwa do nadsyłania abstraktów do recenzowanej, wieloautorskiej monografii naukowej dotyczącej problematyki stosunków międzynarodowych – „Determinanty bezpieczeństwa międzynarodowego w XXI wieku„. Publikacja zostanie wydana w wydawnictwie z listy ministerialnej (80 punktów). Zgodnie z zawartym przez Nas kontraktem – publikacja ta będzie dostępna w sprzedaży zarówno w Empiku, jaki i na Amazonie, w Gandalfie, w PWN i innych wiodących księgarniach w Polsce oraz w niektórych krajach za granicą (na ten moment potwierdzone w USA, Anglii, Niemczech oraz w Czechach).

Celem publikacji jest przedstawienie wyników najnowszych badań w obszarze stosunków międzynarodowych we współczesnych realiach. Ponadto pragniemy stworzyć płaszczyznę umożliwiającą wymianę poglądów na wskazany temat, która pozwoli zintensyfikować współpracę instytucjonalną w tym zakresie, uwzgledniającą środowisko eksperckie oraz młodych naukowców (doktorantów i studentów) funkcjonujących w krajowych i zagranicznych ośrodkach badawczych. Ważnym dla nas aspektem jest kompleksowe podejście do tematyki bezpieczeństwa tego sektora oraz próba skondensowania dyskursu jaki toczy się odnośnie do omawianej problematyki.

Tematyka powinna mieścić się w obszarze następujących zagadnień (natomiast nie zamykamy się na Państwa inwencję twórczą i propozycję):

1. Teoria bezpieczeństwa, geopolityki i stosunków międzynarodowych (na przykład konceptualizacja pojęciowa różnych aspektów wybranych dziedzin, dyscyplin naukowych lub zagadnień)
2. Prawne aspekty bezpieczeństwa międzynarodowego (wymiar sprawiedliwości, prawo międzynarodowe)
3. Militarne aspekty bezpieczeństwa międzynarodowego (konflikty zbrojne i wszelkie aspekty polemologiczne)
4. Bezpieczeństwo międzynarodowe w perspektywie politologicznej (casusy geopolityczne, analizy w ramach stosunków międzynarodowych w perspektywie politologicznej)
5. Psychologiczne narzędzia wpływu na bezpieczeństwo międzynarodowe (wojna informacyjna, propaganda, dezinformacja, manipulacja)
6. Bezpieczeństwo kulturowe w perspektywie międzynarodowej (migracje, terroryzm międzynarodowy, religia)
7. Ekonomiczne i surowcowe metody realizowania polityki międzynarodowej państw (bezpieczeństwo energetyczne, prawne aspekty sankcji międzynarodowych, analizy ekonomiczne)
8. Inne – zaproponowane przez Państwa.

Oczywiście prosimy brać powyższe zagadnienia i ich przykłady w formie propozycji – nie zamykamy się na Państwa żadne pomysły w tym zakresie – zostaną one rozważone przez Radę Naukową, która na podstawie nadesłanych abstraktów dokona selekcji zgłoszeń. Następnie poinformujemy zakwalifikowane osoby o dokładnym terminie nadsyłania prac oraz o ewentualnych kwestiach finansowych (dane do płatności, fakturowanie i tak dalej).

Prosimy o wypełnienie formularza, dostępnego pod adresem: https://forms.gle/jX85sTdtD2dmw8Nt8 .

Wymagania edytorskie dostępne są pod adresem: https://knbn.wat.edu.pl/o-nas/dokumenty .

Uprzejmie informujemy, że osoby, którym tym razem nie uda się uzyskać pozytywnej opinii Rady, również zostaną o tym fakcie poinformowane.

Terminy:

23.03.2025 r. – termin graniczny wypełnienia formularza,
25.03.2025 r. – informacje o zakwalifikowaniu abstraktów lub ich odrzuceniu,
21.04.2025 r. – termin maksymalny przesyłania prac,
30.05.2024 r. – wydanie publikacji.

Język rozdziałów: polski i angielski.

Osoby, których abstrakty zostaną uznane za najbardziej interesujące, zobowiązane będą do dokonania opłaty publikacyjnej w wysokości: 500 zł, która przeznaczona zostanie na cele wydawnicze oraz egzemplarze autorskie (jak zawsze studenci/doktoranci WAT są zwolnieni z opłaty).

W przypadku współautorstwa – prosimy podać w formularzu wszystkie dane dla każdego z Autorów zaznaczając w nawiasie, które dane dotyczą danego Autora (w uwagach zaś proszę wpisać adresy mailowe współautorów również wskazując w nawiasie do kogo dany adres należy). Płatność za osobę w takim wypadku realizowana jest następująco: pełna kwota w przypadku Autorstwa jednoosobowego lub w przypadku Autorów reprezentujących różne instytucje. W przypadku zaś Autorów danego rozdziału reprezentujących tą samą instytucję – kwota dzielona jest przez iloraz ilości Autorów rozdziału.

Osoby zainteresowane wystawieniem faktury, przed dokonaniem płatności proszone są o informację w tej sprawie (w odpowiedzi na mail o zakwalifikowaniu do monografii).

Jako, że liczba miejsc jest ograniczona, zachęcam do pilnych zgłoszeń – możliwym jest zamknięcie rejestracji wcześniej!

Publikacja ukaże się pod koniec maja 2025 roku na co posiadamy gwarancję w wydawnictwie.

Będziemy zobowiązani, jeśli zechcą Państwo przekazać tą wiadomość mailową w swoich miejscach zatrudnienia, wśród współpracowników i wszędzie, gdzie uznają to Państwo za stosowne.

Z wyrazami szacunku,

Zarząd KNBN WAT.