» » Członkowie KNBN WAT uczestniczyli w II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Student Cybernetics Symposium”

w dniach 20 – 21 maja bieżącego roku, na Wydziale Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej miała miejsce II Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Student Cybernetics Symposium”. Koło Naukowe Cyber Security oraz Koło Zainteresowań Cybernetycznych wraz z Wydziałem Cybernetyki WAT oraz Radą Samorządu Wydziału Cybernetyki zorganizowało już drugą edycję tego ogólnopolskiego wydarzenia. Konferencja była niepowtarzalną okazją do wysłuchania referatów o tematyce związanej z informatyką, cyberbezpieczeństwem i dziedzinami pokrewnymi oraz umożliwiła integrację środowisk akademickich. Poza studentami z Wojskowej Akademii Technicznej, Wydział Cybernetyki gościł również przedstawicieli z: Politechniki Warszawskiej, Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie, Politechniki Wrocławskiej, Akademii Piotrkowskiej, Politechniki Rzeszowskiej oraz z Uniwersytetu Warszawskiego.

Podczas dwóch dni obrad debatowano na temat szeroko pojętej informatyki oraz cyberbezpieczeństwa. Poruszono tematy związane ze sztuczną inteligencją, rozszerzoną rzeczywistością oraz wpływem informatyzacji na różne aspekty życia i biznesu, nie pominięto także tematów bezpieczeństwa w sieci, ataków socjotechnicznych oraz potrzeby zapewnienia szerokiego spojrzenia na współczesne wyzwania i rozwiązania w dziedzinie bezpieczeństwa cyfrowego. Wydział Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania WAT, oraz Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego WAT reprezentowało aż ośmioro studentów w następującym składzie: Urszula Bolesta, Alicja Goździk, Krzysztof Jakubowski, Zuzanna Kowalik, Wiktoria Smolec, Bartosz Szymański, Wiktoria Tkacz i Ewelina Zielińska.

Konferencja zgodnie z oczekiwaniami okazała się świetną platformą do wymiany wiedzy i poglądów oraz pozwoliła na zgłębienie istotnej we współczesnych czasach tematyki cyberprzestrzeni i powiązanych z nią zagadnień. Organizatorom oraz uczestnikom gratulujemy wzorowej organizacji oraz ważnych i ciekawych wystąpień. Życzymy licznych sukcesów w dalszej działalności naukowej.

Z wyrazami szacunku,