» » Cykl styczniowych wykładów otwartych Koła Naukowego Bezpieczeństwa Narodowego WAT

Szanowni Państwo!

Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego WAT zaprasza na styczniowy cykl wykładów otwartych. Poruszone podczas nich zostaną liczne zagadnienia (szczegóły poniżej). Spotkania odbędą się od 19:30 do 21:00 w styczniu w czterech terminach na platformie Teams. Udział w wykładach jest rzecz jasna otwarty.

Serdecznie zapraszamy!

Człowiek w sytuacji zagrożenia życia – od działalności służb państwowych do działań osobistych zapewniających przetrwanie

11 stycznia 2022 r. w godz. 19:30 – 21:00

mgr inż. Filip MUSIAŁEK, mgr Michał KORZENIEWSKI oraz mgr Mateusz KRAWCZYK

TEAMS

Serdecznie zapraszamy na warsztaty poświęcone sytuacjom ekstremalnym i sztuce przetrwania. Na pierwszym panelu zostanie podjęta tematyka działalności służb państwowych w kontekście sytuacji kryzysowych. Na drugim panelu przejdziemy do ekstremalnych sytuacji kryzysowych, kiedy to będziemy zagłębiać się w techniki bushcraftowe i survivalowe, które mają zapewnić nam przetrwanie nawet w skrajnych sytuacjach.

HEAD – transport najważniejszych osób w państwie

13 stycznia 2022 r. w godz. 19:30 – 21:00

mgr inż. Katarzyna BOLZ, mgr inż. Mariusz BORUCIŃSKI, mgr inż. Marcin DĄBROWSKI oraz mgr Sławomir ZYGADŁO

TEAMS

Serdecznie zapraszamy na warsztaty. Podczas nich zostaną zrealizowane następujące zagadnienia: wprowadzenie do zagadnień związanych z kompleksowym zabezpieczeniem transportu lotniczego najważniejszych osób w państwie w zakresie obowiązujących regulacji i procedur, planowania operacji, zabezpieczenia technicznego (wydzielanie i przygotowanie statku powietrznego) oraz priorytetów zapewnienia bezpieczeństwa VIP / misji. Ponadto odbędzie się również quiz oraz zajęcia praktyczne w grupach (burza mózgów) obejmujące przygotowanie poszczególnych etapów/obszarów misji (opcjonalnie – w miarę możliwości – rozwiązanie sytuacji kryzysowych).

Transport wyznacznikiem bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej

18 stycznia 2022 r. w godz. 19:30 – 21:00

mgr inż. Dominik PIĘKOŚ

TEAMS

Serdecznie zapraszamy na wykład otwarty, podczas którego będziemy poszukiwać odpowiedzi na pytanie: Jak ważną rolę dla bezpieczeństwa kraju odgrywa transport wojskowy? Omówione zostaną możliwości oraz potrzeby transportowe Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Celem dyskusji będzie wskazanie najbardziej korzystnej gałęzi transportu, szczególnie do przewozu ciężkiego sprzętu gąsienicowego. Przedstawiona zostanie koncepcja przewozu batalionu czołgów. Ponadto na podstawie pewnych danych studenci będą wskazywali możliwości poprawy oraz perspektywy rozwoju transportu wojskowego, z naciskiem na zachowanie zasady efektywności.

Popularyzacja nauki. Jak i po co przystępnie mówić o badaniach naukowych i prezentować je poza hermetycznym środowiskiem?

20 stycznia 2022 r. w godz. 19:30 – 21:00

mgr inż. Gabriel LESIAK, mgr Ewa JANKIEWICZ oraz mgr Paweł JAŚKIEWICZ

TEAMS

Serdecznie zapraszamy na warsztaty. Prowadzący przedstawią, czym jest popularyzacja nauki, dlaczego naukę warto popularyzować oraz jak wygląda to na różnych uczelniach. Dzięki warsztatom dowiesz się, w jaki sposób prezentować wyniki swoich badań oraz gdzie je publikować. Poznasz także zasady współpracy z mediami oraz tajniki autoprezentacji.