» » Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Bezpieczeństwo granic Rzeczypospolitej Polskiej – historia – współczesność – perspektywy”

Ogólnopolska Konferencja Naukowa
23 listopada 2022 r.

zachęcamy do zapoznania się z programem konferencji oraz uczestnictwa w obradach.

Z wyrazami szacunku,

lic. Alicja KUCZYŃSKA

lic. Patrycja JAKUBOWSKA

lic. Damian SZAFRANEK

Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego WAT wraz z Wydziałem Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania, Instytutem Organizacji i Zarządzania WAT oraz Instytutem Bezpieczeństwa i Obronności WAT, serdecznie zapraszają na Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. „Bezpieczeństwo granic Rzeczypospolitej Polskiej – historia – współczesność – perspektywy”, która odbędzie się w dniu 23 listopada 2022 roku w Auli Wydziału Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie (budynek 135).

Celem konferencji jest przedstawienie wyników najnowszych badań w obszarze bezpieczeństwa granic w ujęciu narodowym i międzynarodowym. Ponadto pragniemy stworzyć płaszczyznę umożliwiającą wymianę poglądów na wskazany temat, która pozwoli zintensyfikować współpracę instytucjonalną w tym zakresie, uwzgledniającą środowisko eksperckie oraz młodych naukowców (doktorantów i studentów) funkcjonujących w krajowych ośrodkach badawczych. Ważnym dla nas aspektem jest kompleksowe podejście do tematyki bezpieczeństwa tych sektorów oraz próba skondensowania dyskursu jaki toczy się odnośnie do omawianej problematyki. Język referatów: polski, angielski.

Przewidujemy panel w języku angielskim (warunkiem jest 5+ wystąpień w tym języku). Planujemy, by panel pierwszy konferencji przeznaczony został dla gości reprezentujących zagraniczne ośrodki badawcze – odbędzie się on wyłącznie w języku angielskim. Inne panele prowadzone będą w języku polskim lub angielskim – w zależności od potrzeb.

Z okazji trzydziestej rocznicy powołania Straży Granicznej, podczas konferencji, będą mieli Państwo również możliwość zapoznania się z wystawą numizmatyczną pt. „Granice Polski – walki w obronie granic – formacje graniczne – w numizmatyce”.

Zagadnienia, które chcielibyśmy poruszyć podczas konferencji dotyczą przede wszystkim następujących zagadnień (zapraszamy jednak również uczestników biernych i czynnych zainteresowanych nieco inną, aczkolwiek pokrewną tematyką):

• historia walk o granice:
    • powstania śląskie, wielkopolskie,
    • wojna o granicę wschodnią,
    • historia formacji granicznych II Rzeczypospolitej Polskiej,
    • wojna 1939 r.,
    • polskie granice po II wojnie światowej,
  • podstawy prawne ochrony granic,
  • formacje odpowiadające za ochronę granic,
  • wyzwania i zagrożenia dla bezpieczeństw granic,
  • międzynarodowa współpraca w ochronie granic,
  • perspektywy bezpieczeństwa granic Rzeczypospolitej Polskiej.

Pracownicy, doktoranci oraz studenci WAT są zwolnieni ze wszelkich opłat. Opłata za uczestnictwo w konferencji wynosi:

• 0 zł – wolni słuchacze,
  • 100 zł – w przypadku chęci wygłoszenia samego referatu wraz z pełnym zapleczem konferencyjnym (obiad + przerwy kawowe),
  • 350 zł – w przypadku chęci zgłoszenia wyłącznie pracy do monografii naukowej,
  • 400 zł – pełny udział w konferencji (wystąpienie + publikacja) wraz z pełnym zapleczem konferencyjnym (obiad + przerwy kawowe).

Ogłaszamy konkurs na najciekawsze abstrakty oraz najlepsze wystąpienia na konferencji organizowanej przez nas. Najlepsi z Państwa zostaną nagrodzeni podczas konferencji nagrodami książkowymi oraz przydatnymi materiałami konferencyjnymi. W związku z dużym zainteresowaniem konferencją, uprzejmie prosimy o nie pozostawianie zgłoszenia na ostatnią chwilę – liczba występujących jest ograniczona.

Długość wystąpienia powinna wynosić od 10 do 15 minut. Prosimy o przygotowanie prezentacji multimedialnej. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany trybu konferencji ze stacjonarnej na zdalną w przypadku dostosowania się do przepisów związanych z pandemią COVID-19 – w takim wypadku konferencja odbędzie się na platformie MS Teams.

TUTAJ znajdziecie Państwo link do formularza zgłoszeniowego.

WAŻNE TERMINY:

13.11.2022 r. – termin graniczny zgłoszeń poprzez formularz,

14.11.2022 r. – ogłoszenie wyników konkursu abstraktów,

23.11.2022 r. – dzień konferencyjny,

30.12.2022 r. – termin graniczny przesyłania prac do wieloautorskiej, recenzowanej monografii naukowej.

DANE DO PRZELEWU:

Odbiorca: Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego.

Adres: ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00-908 Warszawa 49.

Tytuł przelewu: Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego WAT, subkonto -700-1500-50-007, konferencja – listopad 2022.

Numer Konta: 60 1030 1016 0000 0000 0873 0005.

W celu ostatecznego zakwalifikowania się, należy uiścić opłatę w wysokości 100, 350 lub 400 zł (w zależności od wyboru opcji uczestnictwa). Wpłat należy jednak dokonać dopiero po otrzymaniu potwierdzenia wyboru państwa pracy do publikacji lub/i wystąpienia.

Prosimy, aby osoby zainteresowane wystawieniem faktury potwierdzającej przyjęcie przelewu niezwłocznie (najpóźniej w dniu dokonania przelewu) nas o tym poinformowały.

PUBLIKACJA

Wynikiem konferencji, oprócz niewątpliwie ciekawych wystąpień, będą wieloautorskie, recenzowane monografie naukowe, które opublikowane zostaną przez Wydawnictwo znajdujące się w „Wykazie wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe Ministerstwa Edukacji i Nauki” (20 pkt. za rozdział według obowiązującej listy MEiN). Serdecznie zachęcamy do nadsyłania swoich tekstów!

TUTAJ znajdziecie Państwo link do wymagań edytorskich

Koło Naukowe Bezpieczeństwa Narodowego WAT

gen. Sylwestra Kaliskiego 2,